Katalog ve Marka
 
 
 
 
1992 yılında kurulan KEDA, Çin’in Kuvars Kompoze Plaka tesisleri için makinalar üreten en büyük firmasıdır. KEDA, 2002 yılından beri Şangay Borsa’sında işlem görmekte olan birinci sınıf bir şirkettir. Sahip olduğu bilgi birikimi ve yüksek teknoloji sayesinde dünyanın birçok yerlerinde tesisler kurmaktadır. Dev firmanın yıllık cirosu 1,5 milyar dolardır.
 
KEDA’nın Çin’de 8 şehirde üretim tesisleri bulunmaktadır. Firma her türlü ağır sanayi makinalarını uluslararası standartlara uygun olarak üretebilmektedir.  Ar-Ge laboratuvarlarda çalışan yüzlerce mühendis her gün araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürerek yeni makinalar ve tesis sistemleri tasarlamaktadırlar. Bu sayede, KEDA kompoze taş tesisleri dünyanın birçok ülkesinde mükemmelen çalışmakta ve kullanıcılarına yüksek teknoloji ve verim sunmaktadır.
 
KEDA tam otomatik Üretim Hatları, kuvars plaka üretimi için gerekli tüm makinaları eksiksiz içermektedir. Bu hatlar; otomatik hammadde dozajlama, hammadde aktarma, karıştırma, distribütör, presleme, kürleme ve soğutma ünitelerinden oluşmaktadır. Tesiste bulunan PLC otomasyon sistemleri, hat üzerindeki tüm ünitelerin birbirleri ile haberleşebilmesine ve tüm hattın tek bir noktadan kumanda edilebilmesine olanak vermektedir. Böylece tesis, istenen herhangi bir reçeteye göre istenen miktardaki kuvars plaka üretimini tam otomatik olarak gerçekleştirebilmektedir.
 
Üretilen kuvars plakalar, KEDA’nın dünya çapında ün kazanmış olan Parlatma Hatlarında kalibre edilmekte ve sonrasında yüksek derecede parlaklık kazandırılmaktadır.
 
KEDA, yıllar içindeki büyük gelişimini, kendisini “sürekli daha iyiyi üretme peşinde” olma felsefesine adanmasına borçludur.